Warning: Use of undefined constant JMF_THEMER_MODE - assumed 'JMF_THEMER_MODE' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /mscdn2018/plugins/system/djjquerymonster/djjquerymonster.php on line 210
Głosem ekspertów
Drukuj

 ludzik10

 

Szanowni Państwo nauczyciele-wychowawcy,

zapraszamy na konsultacje online z naszymi ekspertami, którzy pomogą Państwu w rozwiązywaniu problemów dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych.

Pytania, zgodne z zaproponowaną niżej tematyką, prosimy nadsyłać na wskazane adresy ekspertów.

 

 1. Komunikacja interpersonalna i kierowanie procesami społecznymi w środowisku szkolnym i pozaszkolnym - dr Marlena Grzelak–Klus; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 2. Jak zadbać o ucznia zdolnego? - Jolanta Szymczyk;  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 3. Nasi uczniowie lubią się uczyć - dr Alina Karaśkiewicz; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  • Amerykański kognitywista, Daniel T. Willingham, w swojej książce zadał bardzo ważne pytanie problemowe: Dlaczego uczniowie nie lubią szkoły? Poszukując odpowiedzi, stawiał szereg pytań o charakterze analitycznym:
   • Co jest poza tym, co moi uczniowie wiedzą i potrafią?

   • O czym będą myśleć podczas lekcji?

   • Co uczniowie już wiedzą, co będzie pomocne w zrozumieniu nowego materiału?

   • Jak mogę sprawić, by uczniowie ćwiczyli bez nudy?

   • Jaka jest różnica między moimi uczniami a ekspertami?

   • Czy konieczna jest znajomość systemu uczenia się ucznia?

   • Jakie aspekty mojego nauczania są dobre dla uczniów, a jakie wymagają poprawy?

Za: Daniel T. Willingham. ,,Why don’t students like school?”. JOSSEY-BASS. San Francisco 2009.

 

W dobie cononavirusa i edukacji zdalnej problem rozstrzygany przez D.T. Willinghama nabiera znaczenia. Jednak w pierwszej kolejności należałoby postawić złożone pytanie badawcze: Czy i którą szkołę lubią uczniowie – tę sprzed pandemii, czy tę zdalną, wirtualną i dlaczego tak jest? Wydaje się, że odpowiedzi nie będą jednoznaczne. W związku z tym zachęcamy Państwa do udziału w sondażu, w którym podejmiemy próbę odpowiedzi na to jakże ważne obecnie pytanie. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt emailowy do 15 lutego 2021 r. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.