Webinarium odbędzie się 11 marca 2021 (czwartek) o godz. 16.00 w formule online. Liczba miejsc ograniczona.
Podczas webinarium porozmawiamy o nauczaniu historii w dobie edukacji zdalnej, przyjrzymy się bliżej www.hi-storylessons.eu, wielojęzycznej platformie i sposobom twórczego wykorzystania jej darmowych zasobów w edukacji online.
Program webinarium (60 min):
· Hi-story lessons i idea projektu
· Jak uzyskać dostęp do naszych bezpłatnych narzędzi edukacyjnych online?
· Jak korzystać z naszych materiałów w klasie?
· Sesja pytań i odpowiedzi.
11 marca 2021 r. (czwartek), godz. 16:00. Rejestracja: http://bit.ly/hi-storylessons_webinarium_pl
Liczba miejsc ograniczona, wymagana wcześniejsza rejestracja pod powyższym linkiem.
UWAGA: Rejestracja trwa do 9 marca 2021 lub do wyczerpania miejsc.
Webinarium będzie prowadzone w języku polskim.
Udział w webinarium jest bezpłatny.
Edukatorzy:
Maria Naimska – absolwentka studiów na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych oraz Studiów Śródziemnomorskich (UW). Specjalizuje się w zarządzaniu projektami z zakresu kultury i historii. Jej zainteresowania skupiają się na nowoczesnych metodach nauczania oraz innowacyjnych narzędziach z zakresu edukacji historyczej. Koordynuje projekt „Hi-story lessons. Teaching & learning about 20th-century European history”. Pracuje w Europejskiej Sieci Pamięć i Solidarność od 7 lat.
Beata Tomczyk – ukończyła kulturoznawstwo w Instytucie Kultury Polskiej UW, studiowała również na Uniwersytecie Eberharda Karola w Tybindze. W latach 2017–2018 odbyła wolontariat w Ewangelickim Kościele Pojednania na terenie Miejsca Pamięci KL Dachau. W Europejskiej Sieci Pamięć i Solidarność pracuje od listopada 2020.
Hi-story lessons. Teaching & learning about 20th-century European history to wielojęzyczny internetowy projekt edukacyjny przeznaczony dla nauczycieli ostatnich klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Platforma jest dostosowana do programu nauczania i odpowiada na potrzeby uczniów w wieku 13–18 lat. Zgromadzone na portalu treści mogą być szeroko wykorzystywane do pracy w klasie, ale także w ramach edukacji nieformalnej.
Serwis zawiera wiele narzędzi edukacyjnych pomocnych w przekazywaniu wiedzy o historii i kulturze Europy XX wieku. Obejmuje takie materiały, jak: infografiki, animacje, scenariusze lekcji, a także przejrzyste opracowania zagadnień „w pigułce”. Materiały poświęcone są kluczowym wydarzeniom w historii Europy XX wieku ukazanym w szerokim kontekście zachodzących w tym czasie przemian społeczno-ekonomicznych i kulturalnych. Zachęcamy do odwiedzin na platformie: www.hi-storylessons.eu Animacje dostępne są także na kanale ESPS w YouTube: http://bit.ly/hi-storylessons_YouTube
____________________
Kontakt:
Agnieszka Topolska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. +48 500 395 489
Maciej Kidawa Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.