A A

Centrum Nauki Kopernik – w ramach „Wieczorów dla dorosłych” – rozpoczyna cykl comiesięcznych spotkań z naukowcami lekarzami, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem koronawirusa i doskonale rozumieją wątpliwości oraz obawy związane ze szczepieniami.

Rok 2021 rozpoczął się pod znakiem szczepień przeciwko COVID-19. Walka z epidemią wkroczyła w nową fazę – większość ludzi ma nadzieję, że rozstrzygającą. Upłynie wiele miesięcy, zanim społeczeństwo uzyska tzw. odporność populacyjną, to jednak w dużej mierze zależy od naszego nastawienia. Mimo że około 60 proc. Polaków wyraża chęć zaszczepienia się, to wciąż ponad 20 proc. jest przeciwne szczepieniom. Za tym stanowiskiem kryje się przede wszystkim lęk przed wystąpieniem efektów ubocznych stosowanych szczepionek, a także brak przekonania o ich skuteczności.

  • Czy mRNA zawarte w szczepionce może się wbudować w nasze DNA?
  • Dlaczego trzeba się szczepić dwukrotnie?
  • Jak długotrwała będzie ochrona uzyskana po szczepieniu?
  • Co to znaczy, że szczepionka jest skuteczna na poziomie 94,5%?
  • Czy dostępne aktualnie szczepionki są skuteczne przeciwko mutacji brytyjskiej?

Są to pytania zasadne i warto się do nich odnieść z należytą powagą. Naukowcy lekarze odpowiedzą na nie 25 lutego, o godzinie 19.00 - podczas spotkania online w ramach „Wieczoru dla dorosłych”

Linki do spotkania:

na FB:   https://fb.me/e/1aw59TowH  

na YouTube: https://youtu.be/9bml4hoggW0

Więcej informacji: https://www.kopernik.org.pl/koronawirus-na-celowniku-zapytaj-naukowca