A A

W MSCDN Wydział w Siedlcach rusza druga edycja sieci doskonalenia i współpracy nauczycieli „Cyfrowy piórnik nauczyciela języka obcego”. To propozycja wspomagania nauczycieli zapewniającą zdobywanie nowych wiadomości i umiejętności oraz wymianę doświadczeń.

Celem ogólnym projektu jest podniesienie kompetencji w zakresie celowego i efektywnego użycia TIK w procesie dydaktycznym. Cele szczegółowe obejmują:

  • poznanie nowych narzędzi cyfrowych i ich potencjału edukacyjnego;
  • zwiększenie świadomości w zakresie legalnego i bezpiecznego stosowania TIK;
  • pogłębienie umiejętności wdrażania TIK w zajęcia z uczniami;
  • opracowanie katalogu narzędzi przydatnych w nauczaniu języków obcych.

Realizacji tych celów służyć będą warsztaty narzędziowe oraz praca na  platformie internetowej.
W czasie spotkań stacjonarnych i aktywności w przestrzeni wirtualnej zidentyfikujemy narzędzia, które są szczególnie przydatne w rozwijaniu sprawności językowych.

Sieć zapewni połączenie sił z innymi z nauczycielami, uczenie się i inspirowanie do działania, wspólne rozwiązywanie problemów, dzielenie się pomysłami, spostrzeżeniami i propozycjami.

W efekcie powstanie zestaw, który każdy nauczyciel języka obcego powinien w swoim piórniku posiadać - adekwatnie do swoich warunków pracy i poziomu zaawansowania informatycznego.

Warunkiem udziału w sieci jest  obecność i aktywność podczas zajęć stacjonarnych (nie więcej niż
5 spotkań, w tym założycielskie i podsumowujące projekt), aktywność na platformie, udział
w tworzeniu banku dobrych praktyk i katalogu narzędzi.

Projekt realizowany będzie w roku szkolnym 2019/2020. Spotkanie inauguracyjne odbędzie się
w dniu 7 października br.
w siedzibie MSCDN Wydział w Siedlcach.

Zapraszam wszystkich chętnych - nauczycieli różnych języków, z różnych typów szkół, którzy chcą dzielić się doświadczeniami i wzajemnie wspierać oraz rozwijać swoje zainteresowanie technologią jako narzędziem do realizacji celów przedmiotowych.

Zgłoszenia proszę przesłać mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (imię i nazwisko, szkoła, język nauczany, nr telefonu). Zaproszenie na pierwsze spotkanie zostanie wysłane pocztą zwrotną pod koniec września.