A A

Szanowni Państwo, rozpoczynamy kolejny, już dwunasty, rok zajęć MiNI Akademii Matematyki,

Smartfony mają wiele do zaoferowania, jednak warto z nich korzystać z umiarem. Dlatego uważamy, że warto uczyć cyfrowej równowagi – pokazywać uczniom, że z telefonu można korzystać w sposób mądry i kreatywny, ale też zachęcać do innego spędzania czasu.

 

Matematyczny Internetowy Samouczek dla uczniów

Projekt stworzony przez Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki WarszawskiejW ramach projektu powstała baza złożona z dużej liczby testowych zadań matematycznych, podzielonych na 6 działów, a każdy dział – na 10 grup tematycznych. Zakres tematyczny zadań odpowiada materiałowi omawianemu w liceum.

 

Czytaj więcej...

15 lutego 2020 roku wystartowała rekrutacja do Programu Stypendialnego Horyzonty Fundacji EFC i FRS.

 

Praktyczna nauka przedmiotów STEAM (ang. Science, Technology, Engineering, Art and Mathematics) potrzebuje właściwych narzędzi. Wypróbuj LEGO® Education SPIKE™ Prime i zapisz się na darmowe testy!

Poszukujemy aktywnych nauczycieli szkół podstawowych klas 4-8, którzy chcą zachęcić starszych uczniów do nauki przedmiotów STEAM.

Czytaj więcej...

Centrum Nauki Kopernik ogłosił konkurs grantowy dla Konstruktorów Marzeń! Nauczycielu pracowni technicznej, opiekunie uczniów-pasjonatów majsterkowania, konstruowania, powiedz o tym podopiecznym i wspólnie wypełnijcie [formularz]. Zgłoszenia do 20 lutego 2020 r.

Politechnika Warszawska zaprasza w roku szkolnym 2020/2021uczniów klas V-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych do udziału w projekcie MatFIzChemPw. 

 

Czytaj więcej...

W związku z wystawą czasową Zmierz się! zaplanowaliśmy cykl warsztatów dla nauczycieli i dyrektorów wszystkich typów szkół, w tym także branżowych, oraz przedszkoli, a także dla doradców metodycznych i edukatorów pracujących z dziećmi i młodzieżą.

Czytaj więcej...

Szanowni Państwo, w związku z epidemią koronawirusa sytuacja szkół jest w tym roku wyjątkowo wymagająca.Na dyrektorów, dyrektorki, nauczycieli i nauczycielki czekają wyzwania dydaktyczne związane z efektywnością uczenia oraz organizacyjne dotyczące niepewnych warunków funkcjonowania szkół.

Rusza III edycja konkursu „Edukreator na Mazowszu”. Czy Twoja szkoła jest miejscem, w którym są kreatywne przedsięwzięcia? Nauczyciele prowadzą lekcję w twórczy niebanalny sposób? W Twojej szkole są zajęcia związane z kulturalnymi projektami?